Sveiki. Kadangi naudoju šį telefoną jau kurį laiką, nutariau jį aprašyti. Čia nerasite telefono specifikacijų, jų pilnas internetas (pvz čia yra) . Žemiau rasit vartotojo vadovą (en, lt, ru, pl). Čia pateiksiu savo pastebėjimus ir vartotojišką ;] nuomonę.

samsung galaxy miniKai rinkausi telefoną, norėjosi vidutinio pigumo. Nežinojau ar rinktis su liečiamuoju ekranu ar ne. Kadangi paskutiniu metu girdėjau daug gerų atsiliepimų apie Samsungus, nutariau rinktis iš jų. Taip pat žiūrėjau į šiuo metu galiojančias akcijas mobiliųjų telefonų salonuose. Labiausiai akį taukė Wave 723 ir Galaxy mini. Didžiausias skirtumas tarp šių telefonų, mano manymu, tai operacinės sistemos. Wave 723 turi turi „Bada“ operacinę sistemą, o Galaxy Mini gyvena su Androidu. Bada palaikymas kol kas daug skurdesnis. Androidas kol kas patenkina mano lūkesčius, nors ir buvau priešiškai nusiteikęs prieš šia operacinę sistemą. Neprireikė net vadovo, kad per dieną ją perprasčiau prieš tai niekad nenaudojęs.

Telefonas guli maloniai rankose, nors kurį laiką buvo neįprasta laikyti platų telefoną. Galinis dangtelis yra matinis ir švelnus, lyg ir nesibraižo taip paprastai. Liečiamasis ekranas jaučia ne paspaudimo stiprumą, bet patį lietimą (žmogaus pirštų elektromagnetinis laukas reaguoja su ekrano paviršiuje esančių metalų oksidų sukurtu elektromagnetiniu lauku). Merginoms sunku priprasti po Samsung Star naudojimo, kadangi ten galima buvo spaudelioti nagais. Čia tokie bajeriai nepraeis ;D. Dizainas gražus, man patinka ir dar nenusibodo. Mygtukai patogus. Tačiau automobilio laikiklyje man ne tik vos įtilpo šis telefonas, bet ir šoninis išjungimo mygtukas dešiniame šone vis pasispaudžia. Na reiks ten ką nors sugalvoti. Audio (3.5mm jack) ir micro USB jungtis viršuje. Telefoną galima krauti ir per PC, o tai labai patogu.

Samsung Galaxy Mini yra skirtas žmonėms, kuriems svarbu turėti jame kuo daugiau funkcijų. Tačiau akumas bent pas mane išlaiko vos dieną. Tikriausiai išjungus visas papildomas funkcijas, tinklus ir nenaudojant programų dirbs kokias trys paras. Bet man yra ne problema dažnai ji pakrauti. Aš esu iš tų, kurie nori iš telefono kuo daugiau galimybių.

Ryšiai: 3G, HSUPA, HSDPA, Bluetooth (BT), Wi-Fi, GPS. Galaxy Mini skirtas nuolatos buti online(chatai, facebook, mail, internetas, ir daug kitų programų), tačiau interneto prieigą galima nesunkiai išjungti, kadangi ne visi tinklai turi pigų mobilųjį internetą. Beveik pusė dienos būnu įjungęs wi-fi, todėl mėgaujuos visomis internetinėmis galimybėmis. GPS veikia gerai, tačiau google maps pasiekimui reikalingas nuolatinis interneto ryšis. Ofline GPS naudojimui reikalinga programa, kurių pasirinkimas nedidelis: Sygic ir Igo. Jos mokamos, tačiau galima nesunkiai susirasti ir nulaužtų versijų. Telefonas palaiko Mobile AP funkciją – tai yra galite dalintis internetu su kitais įrenginiais kaip PC (patogu naudoti kaip mobiliojo interneto maršrutizatoriu). Tai galima daryti tiek wi-fi, tiek usb kabeliu.

Viena iš svarbių telefono galimybių yra kontaktų redagavimas ir atsarginių kopijų kūrimas. Redagavimas gan paprastas ir malonus. Galima susikurti puikią duombazę su gimtadieniais ir t.t. Telefono naudojimui per PC skirta programa Samsung Kies man pasirodė didėlis š. Saugant kontaktų kopijas, ji įrašo į visus kontaktus gimtadienius ir sukaktuves datą 0001.01.01 Deja, šis telefonas kaip ir visi Androidai dirba su programa tik pajungus usb kabeliu. Samsung Kies atsisakė pajungti šį telefoną per BT. Tačiau telefono kontaktus galima nusiusti į savo PC tiesiogiai per BT kaip failus. Šis kontaktų atsarginės versijos saugojimo variantas man visai tiko. Atstatyti kontaktus užtenka juos iš PC per BT nusiųsti į savo telefoną ir kontaktai automatiškai išsaugojami atmintyje.

Yra galimybė sinchronizuoti kontaktus iš gmail, facebook. Tai yra turėsite telefone tiek savo telefono kontaktus, tiek iš gmailo, tiek iš facebooko. Per skype irgi galima, tačiau pats skype nemažai ima telefono resursų. Yra galimybė pasirinkti rodyti tik kontaktus turinčius tel. nr. Galima išjungti vienos ar kitos paskiros kontaktus, pasirenkant tai, ką norit matyti savo tel.

Media grotuvas gan paprastas, todėl naudojimui atsisiunčiau winamp. Programas yra nesunku atsisiųsti per Market‘ą, kuris yra tiesiog jūsų telefone. Ten galima rasti daugybę nemokamų programų. Fotoaparato nuotraukų kokybė nėra labai jau gera, tačiau kai aš nefotografuoju, tai man ir nerūpi.

Kita:

 • Klaviatūra gali būti tiek paprasta, tiek virtuali, tiek galima rašyti tekstą.
 • Telefone galima naudoti tiek gmail, tiek email per POP ar IMAP.
 • Kompasas rodo kosmosą, o gal tai kaltė nuolatos mane supančios gausybės aparatūros.
 • Galimybė naudoti google talk. Labai patogų bendrauti su kitais androidininkais.
 • Veikiančios programos dažnai „pasislepia“. Naudonant nemokama programą iš marketo galima jas nesunkiai išjungti.
 • Yra neblogas kiekis lt nemokamų  ir naudingų programų markete.
 • Rašant sms telefonas kartais ilgiau pagalvoja, kol parodo rašymo klaviatūra. Gal būt taip yra dėl telefone atsisiųstų programų didelio kiekio ir intensyvaus naudojimo.
 • Saulėje ekrane vaizdas pusiau matosi. Naudoti galima, bet ne tobulumo viršūnė.

Na ką, užteks manau. Jeigu turit klausimų, klauskit. Mielai pasidalinsiu informacija apie šį telefoną ir papildysiu šį straipsnį.

Papildymas 1Kaip prisijungt Samsung Galaxy Mini S5570 per USB prie kompiuterio

Papildymas 2 >  Samsung Galaxy mini GT-S5570

Papildymas 3 >  Komplekte rasite:

 • Mobilusis telefonas
 • Akumuliatorius
 • Kelioninis adapteris (įkroviklis)
 • Trumpas darbo pradžios vadovas
 • micro SD kortelė
 • micro SD adapter
 • Garantine kortelė

Taigi jame nėra pilno vartotojo vadovo (galite atsisiųsti), tvarkyklių (taip pat galite atsisiųsti) bei laisvos rankų įrangos ar ausinių (teks pirktis atskirai).

Papildymas 4 > Išbandžiau įrenginio garsą per audio jungtį (3.5mm jack).

su Sony MDR V150 ausinėmis: švarus garsas, maloniai klausosi, gal kiek silpnokas, bet iš principo neblogai.

su paprastu muzikiniu centru (Goodmans be numerio ;]): garsas irgi švarus tiek klausant paprastai tiek su prijungtu įkrovikliu (net švaresnis už mano pc garsą ;]),  garsumas neblogas, kiek silpnesnis už pc garsą.

su stiprintuvu: garsas švarus, netrūkinėjantis. Gal kiek žemų dažnių pritrūktų bei bendro garsumo, bet šiaip likau patenkintas.

 Papildymas 5 > Telefonas turi 170mb vidinės atminties. Turintiems poreikio naudoti daug įvairių programų, šio kiekio bus tikrai per mažai. Aš jau mastau apie Galaxy S ;]

 Papildymas 6 > Samsung Galaxy Mini GT-S5570 – klausimai/atsakymai.